PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=144}

Piąty element

The Fifth Element
7,4 308 633
oceny
7,4 10 1 308633
6,7 27
ocen krytyków
Piąty element
powrót do forum filmu Piąty element

to śpiewająca Diva w tle walki Leeloo

ocenił(a) film na 9
piotr_150

Zgadzam się!!! Moja absolutnie ulubiona scena :]

ocenił(a) film na 10
midian

racja rewelacyjnie im to wyszło fajne są tez negocjacje i strzał w głowe

ocenił(a) film na 10
krzysx_2

Dokładnie tę scenę uważam za najlepszą... i oddającą cały charakter Korbena, scena z diva na 2 miejscu, tuż przed, testem broni.

ocenił(a) film na 8
midian

I jeszcze lotnisko z 3 Korbenami:)

piotr_150

Też tak uważam;)

piotr_150

Dla mnie wejście negocjatora i strzał oraz tekst "kto chce jeszcze negocjować"? :)

ocenił(a) film na 10
Anna_Sandstorm

tak właśnie i krzyczący reporter pod stołem bilardowym, pod którym uciekają a w tle bomba wybucha...

piotr_150

No właśnie nie wiem czy nazwać tą scenę najlepszą czy może bardziej najpiękniejszą. Przyznam, że mnie wzrusza ta scena. Bardzo podoba mi się połączenie akcji wymieszanej jednocześnie z delikatnością działając na wzrok i słuch : najpierw spokojny wstęp, gdzie wychodzi niesamowita błękitna diva śpiewająca łagodnym, aksamitnym głosem na tle wielkiej błękitnej planety, podczas gdy cała sala jest skupiona/poruszona. Następnie jeb - wchodzi kontrast: walka i strzały w towarzystwie modulowanego głosu dopasowującego się do szybszej akcji. Moim zdaniem genialnie zmontowane! No i brawa dla Evgenii Laguny, bo jest jeden moment, gdzie jej śpiew nie brzmi już jak ludzki głos, tylko jak jakiś instrument. I to właśnie jest dla mnie łzogenny moment, gdzie piękno jej głosu idealnie miesza się z odbieranym przez oczy obrazem.

ocenił(a) film na 8
piotr_150

Ostatnio na krańcach internetu znalazłem takie coś i od razu mi się ta scena przypomniała :) Najlepsze, że on tak na żywo śpiewa. Polecam :) https://www.youtube.com/watch?v=gGJ2EHDT6Ps

ocenił(a) film na 8
piotr_150

Tak to piękna scena;).

Ale ja najbardziej lubię scenę na końcu - kiedy dochodzi do nich jak otworzyć kamienie i gdy Korben musi przekonać Leeloo że ludzi warto ratować; ).

ocenił(a) film na 8
piotr_150

Dla mnie jeszcze lotnisko i 3 Korbenów:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones